Jak ubrać dziecko na spacer?

Nie ma nic piękniejszego niż przebywanie ze swoim dzieckiem na świeżym powietrzu. Najlepiej jeśli świeci wówczas słońce i jest ciepło. Niestety wczesną wiosną pogoda bywa zdradliwa i często sami nie wiemy jak ubrać siebie, a co dopiero naszego niemowlaka. Podpowiadamy Wam na co warto zwrócić uwagę, żeby spacer był udany i nie zakończył się przeziębieniem.

Ubierz dziecko „na cebulkę”

Kiedy na dworze raz świeci słońce, a za chwilę wieje chłodny wiatr, najlepszym rozwiązaniem jest ubranie dziecka na tzw. „cebulkę”, czyli warstwowo. Dzięki temu w każdej chwili możemy zdjąć np. kurteczkę, a gdy znów zrobi się chłodniej – założyć ją.

Nie przegrzewaj!

Często wydaje nam się, że lepiej dla maluszka będzie, jeśli ubierzemy go jak najcieplej, aby nie zmarzł. Nic bardziej mylnego! Zbyt grube ubranko może przynieść tyle samo złego, co zbyt cienkie. Kiedy dziecku jest za ciepło, poci się, a gdy w tym momencie np. zawieje wiatr – wówczas przeziębienie gwarantowane. Dlatego gruba, wełniana czapka nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. A jak sprawdzać, czy dziecku nie jest za zimno? Na pewno nie poprzez dotykanie dłoni – lepiej sprawdź kark i plecki dziecka. Nie powinny być one ani chłodne, ani spocone. Wtedy masz pewność, że maluszek nie zmarznie, ani się nie przegrzeje.

Często, ale krótko

Jeśli pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, nie rezygnuj z pobytu na świeżym powietrzu. Aby przyzwyczajać dziecko do wychodzenia na dwór (szczególnie kilkunastotygodniowe maluszki) wychodź często, ale na krótko – np. 3 razy dziennie na 10-minutowy spacer.

Jedna warstwa więcej

Lekarze pediatrzy często podkreślają, że dziecko powinniśmy ubierać tak jak siebie + jedną warstwę więcej. Jeśli więc zakładamy na spacer bluzkę i kurtkę, to naszemu dziecku możemy założyć dodatkowo podkoszulkę czy body lub przykryć maluszka w wózku kocykiem.

kupon

Zestaw ubranek na spacer dla chłopca i dziewczynki

Nadal nie macie pomysłu jak ubrać dziecko na wiosenny spacer? Sprawdźcie więc nasze propozycje dla chłopca i dziewczynki. Na wierzch możecie założyć np. kurtkę „wiatrówkę”.

dziewczynka 1 dziewczynka 2 dziewczynka 2a dziewczynka 3 dziewczynka 4 dziewczynka 5 dziewczynka 6

 

 

 

 

 

 

chłopiec 1 chłopiec 2 chłopiec 2a chłopiec 3 chłopiec 4 chłopiec 5 chłopiec 6

Jedna odpowiedź do “Jak ubrać dziecko na spacer?”

  1. Krystyna pisze:

    Ale cudowne ubrania dla niemowlaków! Jednakże dzieciaki bardzo szybko rosną i na długo nie będą one w użytku ;). W każdym razie Twoje propozycje są bardzo praktyczne oraz co dobre, dostosowane do płci – zarówno rodzice dziewczynki i chłopczyka będą mogli wybrać coś odpowiedniego dla swoich dzieci! Niezła robota. Pozdrawiam! 🙂